FKTK Klientu Skola FKTK Klientu Skola
Patēriņa kredīts

Patēriņa kredīts

Tas ir salīdzinoši neliels īstermiņa aizdevums, un tā saņemšanai nav nepieciešama ķīla vai galvotājs.

Kas ir jāzin?Kas ir patēriņa kredīts?

Tava aizdevuma limits tiek noteikts, ņemot vērā regulāros ienākumus, esošās kredītsaistības, t.sk. citās bankās, kā arī kredītvēsturi;

izdevīgāk ir ņemt šādu aizdevumu bankā, kurā Tu saņem algu, jo visticamāk Tev tiks piedāvāti izdevīgāki nosacījumi un mazāki procenti nekā citur;

par kredītlīguma noformēšanu un naudas izsniegšanu banka iekasē papildu maksu 1.5% – 5% apmērā (minimālā maksa ir 14-30 eiro) no kredīta summas, piemēram, aizņemoties 2 500 eiro, Tu maksāsi par šīs naudas sagādi 37.50 – 125 eiro atkarībā no konkrētās bankas cenrāža, tāpat banka var piemērot komisijas maksu par kredīta apkalpošanu un/vai kredīta uzraudzību, kas tiek maksāta vienādās daļās reizi mēnesī;

turklāt, ņemot vērā augstās procentu likmes, ir jārēķinās, ka, piemēram, ja esi aizņēmies no bankas 2 000 eiro, tad pēc trim gadiem esi bankai atdevis kopā ar procentiem jau gandrīz 3 000 eiro;

jo garāks termiņš, jo vairāk samaksāsi bankai procentos, lai gan tad ikmēneša maksājumi ir mazāki, tādēļ rūpīgi apdomā, kas Tev izdevīgāk, jo procenti ir jāmaksā tikai par neatmaksāto aizdevuma summu;

Tev ir tiesības patēriņa kredītu atmaksāt ātrāk par nolīgto termiņu, iepriekš par to rakstveidā informējot banku, kā tas noteikts jūsu līgumā;

vienmēr ir rūpīgi jāizlasa līgums un jānoskaidro visi nosacījumi, jo, piemēram, ir patēriņa kredīta līgumi, kuros paredzēts, ka aizdevējs (banka) var reizi gadā vienpusēji mainīt procentu likmi, ņemot vērā naudas cenu finanšu tirgos vai izvērtējot Tavu ienākumu sarukumu vai maksājumu disciplīnu vai kādus citus apstākļus.