FKTK Klientu Skola FKTK Klientu Skola
Norēķinu konts

Norēķinu konts

Tas ir Tavs konts komercbankā, kurā Tu vari veikt dažādas operācijas ar naudu.

Kas ir jāzin?Kas ir norēķinu konts?

Tavs norēķinu konts bankā var būt arī multivalūtu konts, kurā var atrasties naudas līdzekļi vairākās valūtās (piemēram, eiro, ASV dolāros u.c.), taču Tu vari katrai valūtai atvērt savu norēķinu kontu, bet katrā bankā ir sava prakse un, atverot savu norēķinu kontu, Tev tas jānoskaidro;

Tev jārēķinās, ka banka ietur komisijas maksu gan par norēķinu konta atvēršanu/slēgšanu, gan par konta izmantošanu, gan par katru veikto maksājumu, tāpat parasti komisijas maksa tiek ieturēta arī par skaidras naudas izņemšanu citu banku bankomātos, ja starp bankām nav īpašas vienošanās;

bankā par papildu maksu Tu vari noformēt pilnvaru, kas dos personai, uz kuras vārda tā būs noformēta, tiesības uz pilnu vai ierobežotu rīcību ar naudas līdzekļiem Tavā norēķinu kontā;

par norēķiniem starp vienas bankas kontiem parasti nav jāmaksā, piemēram, ja Tu internetbankā maksā mēneša abonēšanas maksu par kabeļtelevīzijas pakalpojumiem un gan Tev, gan pakalpojumu sniedzējam konts ir vienā bankā;

Tu vari veikt naudas pārskaitījumus no sava konta:
- izmantojot internetbanku – to Tu vari darīt, ja Tev ir pieejams internets, šim pakalpojumam ir jāpiesakās bankā, tā piešķirs Tev e-pakalpojumu klienta numuru un izsniegs kodu karti;
- izmantojot telefonbanku – to Tu vari darīt, ja Tev ir pieejams telefons un nav pieejams internets, arī šim pakalpojumam ir jāpiesakās bankā, tā piešķirs Tev e-pakalpojumu klienta numuru un izsniegs kodu karti;
- atnākot uz jebkuru bankas klientu apkalpošanas centru (tikai bankas darba laikā) un līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu – pasi vai personas apliecību;

banka var piedāvāt Tev automātisko e-rēķinu apmaksu no Tava konta, taču Tev jāpievērš uzmanība komisijas maksas apmēram par šādiem pakalpojumiem;

sava norēķinu konta izrakstu Tu vari bez maksas aplūkot internetbankā vai dokumenta veidā saņemt bankā, tāpat Tu vari pieprasīt bankai sagatavot juridiski apliecinātu izziņu par Tava konta atlikumiem vai citu informāciju, taču par šādu dokumentu sagatavošanu parasti tiek ieturēta komisijas maksa;

ja, veicot naudas līdzekļu iemaksu savā norēķinu kontā, Tu iesniegsi bankā bojātu (saplēstu, saburzītu vai ar kādiem citiem defektiem) ārvalstu valūtas naudas zīmi, banka ieturēs par to komisijas maksu saskaņā ar tās noteiktajiem tarifiem, bet par bojātām eiro naudas zīmēm komisijas maksa netiks ieturēta.